5 שלבים לעיצוב חדר הילדים

עיצוב של חדר הילדים היא משימה כיפית עבור ילדים והורים. הילד ירגיש תחושה של ביטחון ויצירה יחד עם הוריו ויוכל גם לתת את הדעה והעיצוב האישי שלו בחדר בו הוא יגור. ישנם 5 שלבים לעיצוב חדר הילדים. השלב הראשון הוא התכנון של החדר, השלב השני הוא הבחירה של הריהוט, השלב השלישי אלה הקישוטים שיהיו בחדר והצבעים בו. שלב רביעי יהיו הווילונות  והחמישי התאורה. חשוב שבחדר הילדים תהיה פינת משחק ואירוח. רוב הילדים אוהבים לארח את חבריהם בחדרם, לצייר, לשחק ולצפות יחד בטלוויזיה או לשחק במשחקי המחשב. תכנון התקציב חשוב כאשר אנו מעוניינים לעצב מחדש את חדר הילדים וחשוב לא לחרוג ממנו, לאחר שאנו כבר יודעים פחות או יותר מה הסכום הדרוש עבור עיצוב החדר.

 
התאימו את הריהוט לשלבי התפתחות של הילד
 
הריהוט בחדר הילדים הוא המרכז של העיצוב. הריהוט חייב להתאים לשלבי ההתפתחות של הילד ולא רק לעיצוב עצמו. זה חלק של 5 שלבים לעיצוב חדר הילדים. הריהוט חייב ללוות את הילד עד לשלב ההתבגרות שלו, שבמשך השנים, כאשר הילד גדל, ניתן להחליף חלק מהעיצוב הילדותי בעיצוב בוגר יותר, כמו החלפת פריטים שונים שלא יעלו הרבה כסף.  המיטה היא חשובה, לכן חשוב כי היא תהיה מיטת נוער ושלא יהיה לה אופי מאוד ילדותי על מנת שהילד יוכל לישון עליה במשך כמה שנים עד לבגרותו. העיצוב של הריהוט, חייב להיות ניטרלי כך שיתאים גם לשנים הבאות.
 
כדאי לעצב את הקירות בצבעים מיוחדים
 
ניתן לצבוע את קירות חדר הילדים ולעצב אותם באמצעות מדבקות או שילוב של טפטים מעניינים המתאים לילדים קטנים. את המדבקות תמיד ניתן להסיר עם השנים. הקירות וצביעתם הם חלק של 5 שלבים לעיצוב חדר הילדים. יש היום מבחר גדול של צבעים לקירות המתאימים במיוחד לחדרי ילדים בראשון לציון, חשוב כי הצבעים לא יהיו צבעוניים מדי, כי סך הכול מדובר עדיין בחדר שינה. תוכלו לעצב את החדר בשני צבעים עדינים שיתאימו האחד לשני אך לא יותר מזה. אם אין לכם ידע בעיצוב, תוכלו להיעזר במעצב שיתכננן לכם את עיצוב חדר הילדים. מעצבי חדרי ילדים מעוצבים, ישאלו אתכם שאלות על מנת שיקלעו בדיוק לעיצוב המועדף עליכם. עיצוב חדר הילדים חשוב להיות יעיל ומותאם לילד כמו למשל המרחב בו יוכל להכין את שיעורי הבית, פתרונות אחסון לצעצועים ומשחקים, ארון בגדים שיהיה קומפקטי. יש כאלה המעדיפים את המראה המינימליסטי בקווים נקיים. יש האוהבים את העיצוב בשיטת הפאנג שואי  שהוא שימוש בצבעים בהירים וגורם לתחושה נעימה בחדר.
 
הדגש על בטיחות בעיצוב החדר של ילדים קטנים
 
ישנו דגש מיוחד על נושא הבטיחות שגם הוא חלק של 5 שלבים לעיצוב חדר הילדים. הריהוט חייב להיות על פי תקן, אסור שיהיו בו פינות חדות והוא חייב להיות מיוצר מחומרים שהם ידידותיים לסביבה. בגילאים קטנים הילד אינו מעורה לעיצוב אך כשהוא גדל הוא כבר יוכל להחליט איזה עיצוב מועדף עליו.