פרקטים מעוצבים לחדרי ילדים

פרקטים מעוצבים לחדרי ילדים - כל המידע

 
כאשר אתם מעוניינים לקנות דגמי פרקטים לחדרי ילדים, יש מספר שלבי עיצוב שעליכם לעבור, אך לפני כן חשוב להתמקד בהיבט הפונקציונלי אשר מנווט אתכם לסוג הפרקט שיכול לשמש אתכם. ישנם פרקטים נהדרים שאנו בטוחים שמאד תאהבו להסתכל עליהם, אבל אם החומר ממנו הם עשויים אינו עולה בקנה אחד עם הדרישות שלכם והצרכים שיהיו לכם, זה עלול לפגוע בפרקט ובסופו של דבר גם בכם.
 
עץ או למינציה? כיצד נדע מה לקנות?
 
פרקט למינציה הוא הפרקט של אלו המבקשים לחסוך: להביא הביתה רצפה שתיראה כמו עץ בלי לשלם הרבה. הרצפה עשויה מחומר שנקרא למינציה, ועליו מוטבעת הדפסה דמוית עץ. ניתן להטביע גם הדפסות אחרות לפי בחירה, למשל הדפסה לבנה לבית מודרני בעיצוב הייטק. היתרון של הפרקטים הללו הוא גם במחיר וגם בעובדה שלא צריך לצבוע אותם לעולם. ההדפסה מחזיקה שנים ארוכות מאד. בנוסף, הפרקט תמיד ירגיש חלק גם בנקודות בהן גזע העץ המודפס ייראה מחוספס. בעץ אמתי, מוקדים שנראים מחוספס בדרך כלל גם יחושו כאלו.
 
לעומתו, פרקט מעץ אמתי הוא פרקט חזק מאד, אשר ניתן לרקוע עליו עם נעלי עקב ללא חשש. החיסרון של פרקט עץ מתבטא בדהיית צבע. הצביעה שלו מחדש נדרשת כל שנתיים לפחות, ולעתים גם כל תקופת זמן פחותה מכך. בנוסף, אם הרקיעה על המשטח היא אינטנסיבית הוא גם נוטה להישחק, אבל את השחיקה הזו ניתן לפתור באמצעות פוליש, שגם – עליו להיות זמין אצלכם בבית אחת למספר שנים על מנת לשמור על המרצפות עץ שלכם שלמות וברות-שימוש למשך זמן רב.
 
עיצוב הפרקטים - הכירו את השלבים
 
בחירת צבע הפרקט - הבחירה החשובה ביותר שלכם. היא קובעת האם הצבע של הרצפה שלכם מתאים או סותר את מראה הבית. כמות הצבעים והטקסטורות השונות בהן הם משולבים – כה גדולה עד כי קל מאד ללכת לאיבוד ולבחור משהו שלא מתאים. לכן, ליווי טוב של מעצב פנים המתמחה בפרקטים הוא הצעד החכם ביותר שאתם יכולים לעשות במעמד בחירה כה חשובה.
 
בחירת צורת הפרקטים - צורתם של הפרקטים היא מלבנית, אך הכוונה היא לצורה של המעטפת: הרכיב האנכי שעוטף את החלקים התחתונים של הקירות ובכך מקבע במסגרת את הפרקטים. ניתן לקנות מעטפות עגולות או מרובעות עם קצה היוצר זווית ישרה. מומלץ לבצע את הבחירה בהתאם למרקם הצורות בכל חדר.
 
בחירת גודל יחידת הפרקט - בחירה זו נחשבת קלה יחסית, ומצריכה גודל יחידה גדול בחדר גדול וגודל יחידה קטן בחדר קטן. חריגה מנורמה זו עשויה ליצור בחדר עיצוב מגושם.