ארונות הזזה עם מראה

ארון הזזה מראה

ישנם פרמטרים שונים אשר קובעים מה יהיה מחירו של ארון הזזה עם מראת זכוכית. בטרם ניגש לדון בסוגי ארונות ההזזה הללו, ניגע ביתרונות חשובים של המוצר. ובכן, בדרך כלל ארונות כאלו ייחצבו בקירות, ולא יונחו כלאחר יד. הדבר מאפשר לכם אי ניצול מקום בבית בשל ממד העומק, ובכך אתם יכולים ליהנות מממד עומק רב גם מבלי לגרוע 0.5-1.5 מ' משטח החדר שלכם. בנוסף, מדובר בארון שאופן הפתיחה שלו צידי ולא כלפיכם, מה שחוסך לכם מקום גם בעת הפתיחה. המראה אינה נמצאת בתוך הארון – כמו בארונות סטנדרטיים: דלת ההזזה של הארון היא המראה.

פרמטרים לקביעת מחירים של ארונות הזזה

להלן הפרמטרים אשר משפיעים על מחירו של ארון ההזזה:

1.   האדריכל המעצב– ישנה חשיבות לבית האדריכלים אשר תכנן את הארון. בדומה לתעשיות הביגוד, המזון והאלקטרוניקה – גם בשוק עיצוב הארונות ישנם מעצבים ידועים בעלי שם-מותג בינלאומי וישנם מעצבים שאינם ניחנים בתכונה זו. ארון הזזה פרי פיתוח של הראשונים יתומחר יקר יותר.

2.   ממד העומק– כאמור, התכונה הבולטת ביותר בארון הזה היא העומק שלו. ארון כזה מסוגל להגיע לעומקים עבים במיוחד, אך לכם זה לא חשוב – משום שזה חצוב בתוך הקיר. ארון עם ממד עמוק יותר יתומחר יקר יותר.

בפרקים הבאים של המאמר נרד לרזולוציות גדולות יותר ונערוך דיון על כל פרמטר. חשוב להמשיך לקרוא, משום שבחירה במוצר היוקרתי יותר אינה בהכרח טובה לכל אחד מכם.

האדריכל המעצב

כאמור, כמו בכל תעשייה – מביגוד ועד מזון, ממוזיקה ועד אלקטרוניקה – ישנה תחרות בריאה בין היצרנים, וברור שלא ייתכן שוויון ביניהם. יחד עם זאת, היתרון שבביקור בבתי ממכר לארונות הזזה מתבטא בייעוץ שתקבלו, ואתם עשויים להיות מופתעים: לעתים – המוכר ימליץ דווקא על ארון פשוט, אשר יש מותגים ידועים ממנו בשל הצרכים האישיים שלכם מן הארון.

לדוגמה: אם יש לכם ילדים משתוללים בבית, וידוע כי מעצב נודע בחר להשתמש בזכוכית עדינה אשר מספיקה מכה קלה על מנת לנפץ אותה, בעוד שמעצב אחר גילה אחריות והשתמש בזכוכית עמידה, על אף התמחור הזול יותר של הארון השני, הוא יהיה זה שיומלץ לכם לרכוש ארונות לאמבטיה

דוגמה נוספת: אתם גרים במושב בבית צמוד קרקע, ובחנות יש שני ארונות זכוכית עם מסגרות עץ: האחד – בעיצוב כפרי, ללא ציפוי לכה על מנת לחזק את התחושה הכפרית שבעיצוב. השני – בנוי מעץ זול יותר, אך מוגן היטב בשכבת לכה עליונה. בסביבה כפרית צמודת קרקע הסיכוי שתתקלו בטרמיטים גדול יותר מאשר בתוך העיר, ולכן הארון השני יהיה מומלץ יותר.

עובי הארון

כפי שהוסבר בתחילת המאמר – עובי עבה זה טוב יותר, כי זה נותן לכם יותר מקום בארון, ולכן זה יקר יותר. יחד עם זאת, יש לשאול את עצמכם: האם בכלל יש בבית שלכם קיר שניתן לחצוב בו לעומקים כה גדולים? בבדיקות רבות שנערכו מטעם חברת שיווק ארונות הזזה התברר שלא כך הדבר, ולכן האחרונה נאלצה למכור לכם ארון דק יותר שמתאים לממדים של הקיר שלכם.