בחירת דלתות לחדרי ילדים

דלתות עץ לחדרי ילדים מעוצבות בהתאמה אישית

אם גם אתם מאסתם בדלת הסטנדרטית ואתם מעוניינים לשדרג לדלת אפקטיבית במיוחד הן פונקציונלית והן עיצובית, עברו לרכישת דלתות עץ מעוצבות בהתאמה אישית. דלתות שכאלו הן דלתות מעצבים אשר אנשי מקצוע מיומנים יסייעו לכם בבחירתן. בנוסף, הדלתות יבטיחו עבורכם שקט תעשייתי בכל הנוגע לתחזוקה, חשיפה למזיקים זוללי עץ, רטיבות ושאר צרות שבדרך כלל קיימות בדלתות עץ – אך לא בדלתות של החברה הזו. מעוניינים לדעת מה הסוד של דלתות עץ מעוצבות בהתאמה אישית, כיצד תדעו שמדובר בדלתות עץ עמידות ולא רק מעוצבות?

משקוף פולימרים

משקוף הדלת חייב להיות עשוי כולו – מהמסד ועד הטפחות מפולימרים, כאשר העץ שאתם רואים הוא רק השכבה החיצונית. מילוי פולימרים הוא מלכודת לזוללי העץ, כולל טרמיטים שכן הוא מחלחל גם לשכבה החיצונית של העץ, מקשה אותו מאד וגורם מהר מאד לטרמיטים שבחוץ לסגת: הם פשוט אינם מסוגלים ללעוס פולימר, זה כמו אבן מבחינתם. המשקוף, שלא כמו הדלת כפי שנראה בהמשך – חייב להיות עשוי מפולימר אם כן.

דלת העשויה חלקית מפולימרים

החלק בו צריך שהדלת תהיה עשויה מפולימרים הוא תחתיתה. בתחתית עיקר נזקי הרטיבות מתחוללים, וגם הטרמיטים – כשהם יוצאים למסע אכילת עץ – מתחילים אותו בדרך כלל מלמטה. לכן, החלק התחתון הוא החשוב ביותר מבחינה זו. מדוע לא לעשות שכל הדלת תהיה עשויה מפולימרים? משום שהפולימר כן רגיש לחום וקור, והדלת עלולה לצאת מכיוון או לגרום להרס שכבת הפולימרים כתוצאה ממזג אוויר משתנה. לכן, הכי חכם זה מילוי פולימרים בתחתית, ומילוי עץ סטנדרטי למעלה ובמרכז.

כיצד נבחר עיצוב לדלת העץ שלנו?

ניתן להשתמש בשתי אסכולות עיצוב עיקריות לדלת עץ:

עיצוב רטרו–

במסגרת עיצוב רטרו ישנו שילוב מעניין בין העץ לבין זכוכית, כך שהיא יכולה לשמש הן כמראה בעלת השתקפות נמוכה ביותר, או כחלון. השילוב בין העץ לזכוכית מכיל גם מסגרות מסביב למשטחי הזכוכית, אשר מעוצבות כמו מסגרות תמונה וזה גורם עוד יותר להעשרת מראה של הדלת והתאמתה לסוגי בתים רבים – עתיקים ומודרניים כאחד.

עיצוב עץ מגולף ומשויף–

במסגרת עיצוב שכזה הדלת, למעשה, מכילה צורות שונות כמו מסגרות מלבניות, מסגרות מלבניות קטומות, ועיגולים, כולל אליפסות. חלק מאלמנטים אלו הם תבליטים (מסגרות) וחלקם תכסיתית (חריטות). עיצוב שכזה הוא עיצוב מורכב שדרושה לו חשיבה מעמיקה בטרם ההחלטה לשלבו בבתיכם. מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים בנידון. דלתות עץ לרוב מצופות פורמייקה, ובמעט המקרים מצופות צבע ("ציפוי תנור" בלשון טכנאי הדלתות) או פולימר!

למבחר עיצובי דלתות פנים לחדרי ילדים - בקרו באתר פנדור.