טיפים

טיפים לעיצוב חדרי ילדים

במאמר זה נספק מספר עצות מועילות עבור עיצוב לחדרי ילדים. עיצוב החדר של צאצאיכם הוא משימה לא פשוטה אשר נדרשת לה הדרכה מקדימה למהלך קנייה הציוד לחדר. ראשית כל, הדבר חייב להתבצע במחלקת ילדים בחנויות רהיטים או בחנות ייעודית עבור מוצרי ריהוט לילדים. שנית, ישנם מספר כללי אצבע חשובים אשר יש לקחת בחשבון הם בנושא פונקציונליות המוצר והן בנושאים עיצוביים:
 
מראה החדר
 
מראה חדר ילדים ממוצע מכיל שימוש בצבעים בהירים כמו ורוד או לבן על טפטים, קירות וילונות או כל סממן עיצובי אחר אשר מוצב על דופנות החדר. בחדר יש בדרך כל ארון בגדים קטן, שולחן ציור נמוך ומיטת ילדים. שמירה על פורמט זה של מראה החדר תהווה עבורכם בסיס טוב ונוח ליצירת חדר ילדים באופן ראשוני. ניתן להתחקות אחר דמויות שהילד שלכם מכיר מעולם הסרטים המצויירים או סרטונים בהם הוא צופה ולנסות לרכוש טפטים ווילונות המכילים דמויות אלה: למשל טפטים של דמויות דיסני. אפשרות נוספת היא קניית טפטים ווילונות המכילים איורים של בעלי חיים האהובים על הילד שלכם. השארת חדר הילדים שלכם כפי שהוא לזמן רב תסייע לכם להגיע לתובנות נוספות הקשורות לילד שלכם ואשר יהוו תוספת עיצובית ייחודית לחדר בהמשך הדרך.
 
הבטיחות בחדר
 
על חלונות החדר יש להתקין סורגים צמודי חלון למניעת נפילות. בנוסף, חשוב להתקין במיטה קרש אשר ניתן להוציא מדי בוקר. הוא מונע נפילות של ילדים קטנים בשנתם. אביזר נוסף שחשוב שיהיה בחדר למימוש רמת בטיחות מרבית הוא מזרן רך בקרבת המיטה, אשר ישמש הן למשחקים והן למניעת נפילות. הדאגה לבטיחות הילד בחדרו היא משימה פשוטה ובלתי מורכבת אך היא מצריכה תשומת לב רבה לביצועה באופן נדרש. רמת הבטיחות בחדר היא שתאפשר לילד שלכם, בסופו של דבר, לשהות בחדרו, לשיון ולשחק בו.
 
עיטור החדר
 
עיטור החדר, כפי שנאמר בראשית המאמר, הוא הדרך שלכם להוסיף למראה הבסיסי של חדר ילדים. דוגמה לעיטור נפוץ היא שימוש בטפטים: מדבקות קיר המחליפות צביעה אנושית. טפטים ווילונות בעלי צבע זהה הם תופעה נפוצה בחדרי ילדים, אך בחירת עיצוב ייחודי לילד שלכם תעצים את הרקע האישי שבעיצוב. אלמנט נוסף איתו ניתן לעטר את החדר הוא ריפוד הרצפה שלו בשטיחים. שטיחים יכולים להיות ניידים או קבועים אשר פרוסים על פני כל חלל החדר.
 
משחקי ילדים בחדר
 
ניתן לרכוש משחקים חינוכיים אשר נוכחותם בחדר גם ימצאו לילדים תעסוקה וגם יסייעו להם להבין עובדות חשובות על הנעשה בחיים. לדוגמה, ישנו משחק המדמה מטבח, עם פסלים של תנורים, מקררים ועוד. משחק שכזה יקנה לילדים שלכם עקרונות קבוצתיים ושיתופיים ויאפשר להם לדעת עובדות חשובות אודות השימוש במטבח. דוגמה זו ועוד רבות אחרות מצטרפות לדור החדש של משחקי ילדים: משחקים עם ערך מוסף המדמים את המציאות כקרובה ככל הניתן.