אודותינו

 

 

זה הרגיש כאילו זה לא עומד לקרות לעולם, ויכול להיות שבתוך תוככם אפילו קצת קיוויתם שזה לא יקרה, או שיקרה- רק לא עכשיו, ובכל זאת- התינוק שלכם גדל, והוא עכשיו- לכל הדעות "ילד".

אם החדר שתיכננתם (רק קצת- כדי שלא תהיה עין רעה) עוד כשהילד היה בבטן- כבר לא מרגיש מתאים, וכל פעם שחמותכם באה לביקור היא שואלת- "מה עם חדר ילדים"?, כנראה שהגיע הזמן להחליף את החדר הישן תוך התאמתו לנסיבות החדשות- ובכך בעצם להפכו לחדר ילדים נעים ואטרקטיבי.

מה זה בעצם "חדר ילדים"?

נראה שאין הגדרה ברורה ואחידה לחדר הילדים. לכל ילד יש להתאים חדר ילדים שונה מחדר הילדים של חברו, המשקף את צרכיו, הרגליו ותחביביו של אותו ילד. למשל, ילד בגיל גן, זקוק למיטה בגודל מסוים ולהקצאת מקום בחדרו בו יוכל לרכז את כל משחקיו באופן מסודר, ואף לשחק בהם בהנאה. לעומת זאת, ילד בכיתה ב', אמנם זקוק לפחות מקום למשחקים, אך זקוק לשולחן כתיבה נוח שעליו יוכל להכין בנוחות את שיעורי הבית שניתנו בכיתה, ואף מדפים ומגירות לאכסון הספרים, המחברות, וכלי הכתיבה בהם הוא משתמש. אין חולק על העובדה שככל שלילד יהיה יותר נוח לבצע את המשימות המוטלות עליו, כך הוא יבצע אותן ביתר הנאה ובצורה טובה יותר.

אז איך מעצבים חדר ילדים?

ישנן חנויות שונות ומעצבים רבים שהתמחותם הספציפית היא חדרי ילדים. בעלי מקצוע אלה יוכלו לספק לכם את העזרה לה אתם זקוקים בעיצוב חדר הילדים בו אתם מעוניינים ומנסיונם אף להציע לכם רעיונות טובים שעליהם טרם חשבתם, כגון מיני יחידות תלייה ואחסון שיסייעו בניצול אופטימלי של המרחב בחדר הילדים בביתכם 

בשלב הראשון של עיצוב חדר ילדים מחדש- התייעצו עם הילד ובררו עימו מה בדיוק הוא היה רוצה שיהיה בחדר הילדים החדש שלו ! ילדכם הוא זה שעומד להשתמש בחדר הילדים, ואין כל טעם בעיצוב חדר ילדים שילדכם לא יאהב ולא יהנה להעביר בו את זמנו. 

לאחר שקיבלתם מילדכם את המידע, רצוי תמיד גם לקחת בחשבון את העובדה שילד לעולם לא שוקט על שמריו. התפתחותו- וכך גם צרכיו משתנים באופן תמידי. לכן תמיד כדאי, אם החלטתם לעצב את  חדר הילדים מחדש, לעצבו בצורה כזו כך שיתאים לילדכם גם כיום וגם בכמה השנים הקרובות.   חדר הילדים האופטימלי ישקף את האיזון היעיל בין רצונותיו של הילד ובין צרכיו האובייקטיביים.